Grundet Corona-situationen i foråret 2020 blev DK-AutoCam´s forårstræf og generalforsamling desværre aflyst. Da situationen hen over sommeren stabiliserede sig på et fornuftigt niveau, blev det besluttet at afholde det udskudte træf i weekenden 4. til 6. september, og dermed samtidig at afholde foreningens generalforsamling lørdag den 5. september 2020.

Det blev et overflod af lækker mad og fælles hygge, vi startede fredag med stegt flæsk og persillesovs. Generalforsamlingen blev afholdt lørdag kl 10:00. Lørdag eftermiddag stod den på udendørs hygge, lørdag aften var der arrangeret fest startende med stor grillbuffet.

Du kan nu læse hele referatet i foreningens forum, herunder også Formand Eddy Gandløse´s beretning.

Tak til Gitta og John (2216) – Hanne og Hans (2199) for et vellykket arrangement.

venlig hilsen
DK-AutoCam

Eddy Gandløse
FormandStemningsbilleder fra weekenden